סוגי הקיבולת השונים של מיקרופונים

מיקרופון הוא בעצם כלי שבא לשרת אותנו בהקלטה ובהגברת הכלי נגינה שלנו. אבל חשוב לשים לב שישנם סוגים שונים של מיקרופונים ולפעמים גם לכל מיקרופון יש סוגים שונים של קוטביות. עכשיו נעשה לכם סדר. אנחנו נדון בשני סוגים של מיקרופונים. דינאמי וקונדנסר (קיבולי). הראשון הוא המיקרופון הדינאמי שהוא מיקרופון שכיח בהגברת שירה או כלים בהופעה, הקלטת תופים, מגברי גיטרות ועוד.. המיקרופונים הדינאמים ברובם באים בתצורת קיבולת קרדיואיד Cardioid. כשמו כן הוא בצורת  לב.

אפשר לראות בתמונה את טווח הקליטה שלו. הסיפרה 0 מייצגת את כיוון המיקרופון. ז"א המיקרופון לא קולט מאחוריו רק מלפניו. ומצדדיו הוא קולט פחות. צריך שהוא יהיה קרוב ומסתכל לכיוון מקור ההקלטה. מיקרופוני הקונדנסר (קיבולי) יכולים לבוא בצורות קיבולת שונות. אומני (omni) – הקליטה היא   360מעלות. זאת אומרת כל אזור קולט באותה מידה.

 Figure eight – קליטה דו צדדית לקפסולה. מצדדיו הוא פחות יקלוט. השימוש העיקרי באופציה הזו הוא בהקלטה בשיטת MS שנהוגה בעיקר בהקלטת תופים ואווירות בסטריאו.

super cardioids – סופר כיווני. בעיקר  במיקרופוני שאט-גאן אשר בשימוש הקלטות סרטים ושחקנים על במה. כמו כן גם בהקלטה מרחוק של אובייקטים כמו חיות בטבע וכדו..

 

ישנם עוד סוגים של קוטביות ומיקרופונים שונים אבל אלו השכיחים ביותר. 

 

לסיכום: לפני כל קניית מיקרופון צריך לבדוק מה המטרה ומה הצרכים. כלל ברזל: לא בוחרים מיקרופון לפי מחיר. לכל מיקרופון שימוש שונה ועבודה שונה.

תרגישו חופשי להתקשר אלינו על כל שאלה שעולה בעניין. אנשי הסאונד המקצועיים שלנו יתאימו לכם את מיקרופון ע"פ הצרכים שלכם. 

ערוץ היוטיוב של ארט סטודיו


Loading...