רמקול מוגבר

ראשית כל נתחיל באיך בנוי רמקול מוגבר.

רמקול מוגבר בנוי מתיבת פלסטיק או עץ אשר בתוך אותה תיבה מחוברים האלמנטים של הרמקול (באס וטוויטר/באס טוויטר ושופר), ואותם אלמנטים מקבלים כוח ממגבר קטן מידות אשר מחובר בדרך כלל בצד האחורי של תיבת הרמקול.

 

הרמקול המוגבר הומצא בכדי ולהקל על סחיבת מגבר ומיקסר בנפרד מהרמקול. מגבר נפרד בד"כ שוקל כמו רמקול מוגבר בגודל 12/15 אינץ.

האלטרנטיבה (רמקול פסיבי, מיקסר ומגבר) מצריכה כבלים נוספים, והבנה יותר עמוקה ומקצועית של הגברה, ועם זאת, גם לשיטה זו יתרונות (מגבר נפרד בדרך כלל ישמש להתקנות קבועות כמו פאבים ומסעדות, ואת אנשי המקצוע.)

 

כיום ניתן למצוא חיבורים מגוונים בתוך המגבר של הרמקול המוגבר כגון: חיבור XLR , חיבור PL  - קטן או גדול, חיבור RCA, ואפילו חיבור USB אשר נותן יכולת לנגן ישירות מ-DISK ON KEY ישירות לרמקול המוגבר.

 

 

איך שומרים על אורך החיים של רמקולים מוגברים?

 

ברוב המקרים מגבר הרמקול יהיה חלש יותר מהאלמנטים של הרמקול.

כדי לשמור על אורך חיי המגבר ברמקול יש לשמור על עוצמה סבירה בווליום ולא להעמיס ולהגיע למצב שהמגבר נכנס למצב PICK ומתאמץ.

 

יש לזכור שגם במידה ועוצמת המגבר גדולה מעוצמת אלמנט הרמקול, ישנה אפשרות שבמקרה ועוצמת הווליום במגבר תהיה גבוהה מידיי אז אלמנט הרמקול גם עלול להישרף.

ניתן לחשוב על מגבר כמו על הילוך ראשון באוטו, כשניתן "למשוך" אותו למהירות גבוהה יותר מהרצוי אך ברור כי ייגרם נזק במידה ונישאר במהירות זו לאורך זמן. למגברים שתי ערכי עצמה -  עוצמת מקסימום וכח עבודה (RMS).

 

 

באיזה גדלים ניתן למצוא רמקולים מוגברים?

רמקולים מוגברים ניתן למצוא בגדלים – אינץ' של 5 עד 18 כאשר הגדלים הפופולאריים ברמקולים מוגברים הם 12 ו-15 אינץ'.

 

איזה גודל מתאים לי?

במידה ואת/ה תקליטן אשר מתקלט/ת במקומות פתוחים לקהל גדול יתאימו לך זוג רמקולים מוגברים בגדלים 12\15 אינץ' בעוצמה של 400 וואט ומעלה.

במידה ואת/ה זמר/ת אשר מופיע/ה לרוב באולמות עם חלל סגור יתאימו לך זוג רמקולים מוגברים בגודל 12 אינץ' בעוצמה של 300 וואט ומעלה.

במידה ואת/ה עורך/כת מסיבת קריוקי לחברים בבית או בחצר יספיקו לך זוג רמקולים מוגברים בגודל 8/10 אינץ' בעוצמה של 150 וואט ומעלה.

 

 

 

לכל שאלה נוספת אתם מוזמנים תמיד לפנות לצוות המקצועי של ארט סטודיו והם יתנו לכם את המענה הטוב ביותר בשבילכם עבור הצרכים שלכם.

 

 

 

 

ערוץ היוטיוב של ארט סטודיו


Loading...